Culture Dealers

Culture Dealers - Miniprzedsiębiorstwo działające w I LO w roku szkolnym 2013/2014

Jesteśmy Młodzieżowym Miniprzedsiębiorstwem, które działa na wzór spółki jawnej. Można powiedzieć, że działamy w ramach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest to swego rodzaju gra edukacyjna mająca na celu nie tylko, jak to zwykle w przedsiębiorstwach bywa, zarobek, ale przede wszystkim wdrożenie nas w świat biznesu, oswojenie z prawami rządzącymi w nim i przygotowanie do współtworzenia w przyszłości własnej firmy czy też po prostu odnalezienia się w działalności gospodarczej.

Zajmujemy się, najprościej mówiąc, rozpowszechnianiem szeroko rozumianej kultury. Ułatwiamy dostęp do niej, rozprowadzając bilety i organizując różne wyjazdy, akcje czy spotkania. Stąd nasza nazwa. Dużym uproszczeniem byłoby jednak traktowanie nas jako zwykłej dyspozytorni biletów na przedstawienia. Staramy się urozmaicać naszą działalność nie tylko poprzez różnorodność spektakli, na które oferujemy sprzedaż wejściówek, ale i poprzez różnego rodzaju akcje. W naszej ofercie znajdzie się organizacja wycieczek (nie tylko związanych z teatrem, kinem czy koncertami, ale również dotyczących min. zwiedzania miast czy ciekawych miejsc takich jak siedziba sejmu czy Teatr Wielki w Łodzi). Do tego planujemy też zorganizować spotkania ze sławnymi ludźmi świata kultury, którzy cieszą się wśród naszych rówieśników dużym uznaniem. Innymi słowy, staramy się urozmaicić szkolną rutynę w sposób zarówno przyjemny, jak i pożyteczny.

Członkowie naszej firmy są ludźmi z pasją, pragnącymi wspólnym wysiłkiem zapracować na sukces (walczymy o zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Produkcik"). Dyrektorem naczelnym naszego miniprzedsiębiorstwa jest Michał Malec. W naszej firmie pracują również: dyr. ds. finansów- Mateusz Druć, dyr. ds. marketingu - Patryk Krawczyk, dyr. ds. kontaktów z klientem - Zuzanna Kulik, dyr. ds. organizacyjnych - Michał Siedlecki oraz Mateusz Zalewski. Wszyscy czujemy się współodpowiedzialni za firmę i tworzymy ją razem. Czuwa nad nami pani profesor Urszula Trędak.

Gdzie nas szukać, zapewne wszyscy wiedzą - niemalże codziennie podczas długiej przerwy, pierwsze piętro, pod obrazem Mikołaja Kopernika. To miejsce stało się już naszym stałym punktem sprzedaży biletów. Jeśli macie jakąś sprawę, pomysł, sugestie czy uwagi, możecie też równie dobrze w dowolnym momencie podejść do któregokolwiek z członków naszego zespołu. Dobry sposób na skontaktowanie się z nami przez naszą stronę na Facebooku lub napisanie bezpośrednio do naszego dyrektora ds. kontaktów z klientem na facebooku.

Podczas całej naszej działalności mogliście z nami zobaczyć:

1. Spektakl "My Fair Lady" w Teatrze Wielkim w Łodzi.
  2. Spektakl "Ale Musicale!" w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.
  3. Spektakl "Deszczowa Piosenka" w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.
  4. Spektakl "Ziemia Obiecana" w Teatrze Wielkim w Łodzi.
  5. Spektakl "Skrzypek na Dachu" w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
  6. "Koncert Muzyki Filmowej" w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.
  7. Spektakl "Cyrulik Sewilski" w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Zorganizowaliśmy również następujące wycieczki:

1. Wycieczka do Sejmu
  2. Wycieczka do Krakowa

Culture Dealers, działamy dla Was!