Harcerstwo

Niemalże od samego początku historii szkoły harcerze działają
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Szczep imienia Romualda Traugutta niebawem będzie obchodził swoje stulecie.

Aktualnie w „jedynce” działa 47 Łódzka Wodna Drużyna Harcerska, przy której prowadzony jest zastęp lądowy. Harcerstwo to przede wszystkim ludzie, przyjaźnie zostające na długie lata, niezapomniane doświadczenia i dobra zabawa. Jest to wspaniała odskocznia od codziennej nauki i szkolnego życia, a każdy z harcerskich wyjazdów to niesamowita przygoda. Każdy może się o tym przekonać już we wrześniu - po rozpoczęciu roku - jadąc z nami w góry lub pod żagle.

Zastęp lądowy nastawiony jest na turystykę górską, co wiąże się z zainteresowaniem wspinaczką. Mimo fascynacji górami, wędrownicy pojawiają się również na równinach, pojezierzach i innych formach ukształtowania terenu. Członkowie zastępu spotykają się na różnorodnych zbiórkach i mniej formalnych wypadach. Można ich zobaczyć na grach miejskich, koncertach, ściance wspinaczkowej, biwakach (często tematycznych z nastawieniem na fantastykę). Sami o sobie mówią: „Mamy szalone pomysły i różnorodne zainteresowania“.

Wodny aspekt 47 ŁWDH to zastęp wodny, skupiającą głównie ludzi, którzy kochają żeglarstwo i sporty wodne, albo dopiero chcą zacząć swoją przygodę na wodzie. Jest to grupa młodych, żądnych przygód ludzi, których łączy wspólna pasja. Podejmują się szalonych wyzwań jak rejs na "Zawiszy Czarnym" do Amsterdamu, a polskie jeziora nie kryją przed nimi żadnych tajemnic. Oprócz tego, członkowie drużyny interesują się między innymi kajakarstwem, kulturą japońską i ratownictwem medycznym – każdego roku uczestniczą w profesjonalnym kursie pierwszej pomocy (na który serdecznie zapraszamy). Drużyna działa nieprzerwanie od 1977 roku.

W harcerstwie naprawdę KAŻDY znajdzie coś dla siebie! Nie bójcie się spróbować, przyjdźcie na jedno z naszych spotkań, pojedźcie z nami na wyjazd, a sami się przekonacie!

Drużynowy: Kacper Rembowski
kacper.rembowski@zhp.net.pl

Zastępowy lądowy: Kacper Rembowski
k.p.rembowski@gmail.com