I LO w mediach

Relacja w TVP3 Łódź o Janie Czeraszkiewiczu

"Prawnik ogarnięty pasją pedagogiczną – opowiada o Czeraszkiewiczu Alina Jabłońska, wiceprezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem. [...] Zrezygnował z dobrze działającej kancelarii adwokackiej najpierw w Zgierzu, potem w Łodzi i oddał się nauczycielstwu. Ceniono go za doskonałe zdolności organizacyjne i wspaniałe podejście do uczniów. W 1912 roku został dyrektorem szkoły dla chłopców, założonej przez towarzystwo „Uczelnia” - była to I Szkoła Polska w Łodzi. Dzisiaj to I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.
Nagrobek Jana Czeraszkiewicza został wykonany z piaskowca. Konserwatorzy wyczyścili go i podkreślili litery. [...]

Zdjęcie przedstawia pomnik Jana Czeraszkiewicza przed i po renowacji.

Relacja Radia Łódź z obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości

Uroczyste odsłonięcie tablicy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zakończyło międzyszkolny projekt "100-letnie łódzkie szkoły na 100-lecie odzyskania niepodległości". Projekt realizowało też II LO w Łodzi.

relacja na stronie Radia Łódź

Debata o tolerancji i akceptacji

Tolerancja i akceptacja - to główne tematy debaty zorganizowanej dla uczniów I Liceum w Łodzi. Podczas kilkugodzinnego spotkania prelegenci starli się przybliżyć młodzieży problemy uchodźców.
Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Toya.

Dzień Przetrwania (TVP3 Łódź)

Jak zabezpieczyć się na wypadek klęski żywiołowej? Co zrobić gdy nie ma prądu? Jak przeżyć bez jedzenia - tego wszystkiego uczyli się dziś licealiści z I LO w Łodzi. W szkole zorganizowano Dzień Przetrwania.
materiał TVP3 Łódź

Konkurs ABB IT Challenge

Nasi absolwenci, studenci Politechniki Łódzkiej - Piotr Krawiranda, Krzysztof Fudała oraz Jakub Forysiak zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim prestiżowym konkursie ABB IT Challenge za opracowanie innowacyjnej aplikacji dla architektów i designerów wnętrz. Serdecznie gratulujemy.

fot. Młodzi w Łodzi