I LO w mediach

Konkurs ABB IT Challenge

Nasi absolwenci, studenci Politechniki Łódzkiej - Piotr Krawiranda, Krzysztof Fudała oraz Jakub Forysiak zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim prestiżowym konkursie ABB IT Challenge za opracowanie innowacyjnej aplikacji dla architektów i designerów wnętrz. Serdecznie gratulujemy.

fot. Młodzi w Łodzi

Finał Konkursu FameLab Poland

Z ogromną radością informujemy, że nasz absolwent dr Michał Podgórski zdobył 3 miejsce, Wyróżnienie Specjalne Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nagrodę publiczności w finale konkursu FameLab Poland. Konkurs polega na zaprezentowaniu w bardzo zwięzłej i atrakcyjnej formie wyników swojej pracy badawczej.

fot. FameLab Poland

Debata w TVP3 Łódź

Dnia 1 lutego uczeń naszej szkoły Janusz Jagiełło z IIIb brał udział w debacie na żywo w TVP3 Łódź związanej z jubileuszem 50-lecia działalności Teatru Wielkiego. Miał okazję rozmawiać z panem Jerzym Gumińskim (pierwszym dyrektorem technicznym TW) oraz panem Pawłem Gabarą (dyrektorem naczelnym TW). Rozmowa dotyczyła m.in. postrzegania przez młodzież kultury upowszechnianej przez nasz teatr, jak i doboru jego repertuaru.
Gratulujemy Januszowi debiutu telewizyjnego!
Relacja TVP3 Łódź

Stypendium Programu L’Oréal Polska dla naszej absolwentki

Agata Jarmuż, absolwentka naszej szkoły (matura 2012) została uhonorowana prestiżowym stypendium w ramach Programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki. Agata jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, stypendium otrzymała za badania biochemiczne.

Nagrody Naukowe POLITYKI

Nasz absolwent, Adam Andrzejewski, został laureatem tegorocznej Nagrody Naukowej POLITYKI w dziedzinie nauk humanistytcznych.
Cieszymy się i gratulujemy.

zdjęcie: POLITYKA