"Archipelag Skarbów"

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2017r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w 10-godzinnych warsztatach dla młodzieży w ramach programu profilaktycznego Archipelag Skarbów®.
Celem programu było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia – wolnego od przemocy, narkotyków i alkoholu. Program uczy także mądrego podejścia do miłości oraz odpowiedzialności za własną seksualność. Umacnia w młodzieży przekonanie, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać. Spotkania w ramach programu zostały skierowane również do rodziców jak i nauczycieli.

Dzień Świętego Jerzego

23 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Szkolnym Dniu Św. Jerzego, patrona Anglii. Impreza została przygotowana przez uczniów klasy II A. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia był Konrad Wojtczak, a współorganizatorami byli: Marta Banaszek, Joanna Bankowska, Piotr Do Tran Vinh, Ewa Gałwiaczek, Martyna Kosatka, Monika Leśniak, Błażej Makowski, Julia Nowak, Barbara Polit, Barbara Sawicka i  Oliwia Stajuda. W czasie imprezy młodzież zapoznała się z faktami historycznymi i legendą o Św. Jerzym, a trzyosobowe reprezentacje klas wykonywały różnorodne zadania w pięciu stacjach ( min. rysowanie smoka, układanie krzyżówki). W tym czasie publiczność rozwiązywała word search puzzle ( zwycięzca - Adam Rusek I C). Zwycięzcą konkursu została reprezentacja klasy I C w składzie: Julia Jagiełło, Aleksandra Podlaska i Joanna Teysler. Gratulujemy organizatorom i zwycięzcom!

Program Kumpel

Z radością informujemy, że zakończyła się pierwsza edycja mentorskiego programu Kumpel Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły: Szymon Turkiewicz IIIC i Maja Fraszek IIID. Tematem projektu było "Opracowanie programu oddziaływań antystresowych u uczniów liceum ogólnokształcącego". Wyżej wymienieni uczestnicy za zorganizowanie Tygodnia Antystresowego, prowadzenie badań psychologicznych i stężeń hormonów stresu w ślinie oraz opracowanie wyników, dostali CERTYFIKATY - indeksy na dowolny kierunek studiów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkoła otrzymała nowy model anatomiczny.
Za ciężką pracę serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Olimpiada Teologiczna

Z radością informujemy, że do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowali się: Felczerek Patrycja, Nowak Krzysztof i Gajek Mikołaj. Gratulujemy!

Konkurs "Mój Reymont"

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły wygranej w konkursie "Mój Reymont", organizowanym przez Edukację Praktyczną TKK. Ich zwycięski film można obejrzeć tutaj.
Skład ekipy filmowej: Emilia Staszór, Martyna Kabza, Marysia Pietrzyk, Ewa Smolińska, Katarzyna Wieczorkiewicz, Filip Kusiak, Maciej Slipko, Milena Gałaj, Zosia Mucha, Natasza Polasińska, Natalia Bednarek.

Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Miło nam poinfornować, że do II etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności zakwalifikowały się uczennice: Maja Radlińska z kl. IIIe oraz Magdalena Górecka z kl. IIe. Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie.

Do eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się uczniowie Marcin Stolarski i Bartosz Kucharski. Serdecznie gratulujemy.

Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

W dniu 20 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które odbyło się w ponad 2 tys. miast i miejscowości w Polsce i na świecie.
Każda klasa II oraz III przygotowała wybraną scenę z dramatu w formie krótkiej inscenizacji.
Wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy!