Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę, 19 czerwca. Uroczystość rozpoczynamy o godzinie 10.00. Ze względu na panujące upały obowiązuje strój galowy bez mundurka szkolnego.
Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na mszę świętą, na godzinę 9:00 do Kościoła Środowisk Twórczych przy ul. Skłodowskiej-Curie 22.
 
 

Zmarł nasz absolwent Prof. zw. dr hab. Jacek Fisiak

Jesteśmy "Szkołą w Chmurze Microsoft"

Szkoła w chmurze Microsoft W dniu 14 czerwca 2019 roku odbyło się XXXIII Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji organizowane przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Na uroczystej gali w Pałacu Poznańskiego I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi otrzymało tyuł "Szkoły w Chmurze Microsoft". Tytuł ten przyznawany jest za aktywne wdrażanie usług chmurowych Microsoft w praktyce szkolnej.

Stypendium szkolne/zasiłek szkolny

Informacje dotyczące możliwości ubiegania się o stypendium szkolne, zasiłek szkolny na rok szkolny 2019/2020 dostępne są w menu Dla uczniów --> Stypendia  kliknij tu

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami

Medal w tańcu sportowym

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy nie tylko na polu naukowym. Maja Janowska z klasy IIe zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym w Chorwacji, które odbyły się w dniach 22 do 26 maja tego roku. Maja zdobyła także czwarte miejsce w kategorii Free Dance Category Solo Female Adult. Serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs na plakat o tematyce ekologicznej

Z radością informujemy, że konkurs na plakat "Jak segregować odpady" spotkał się z dużym zainteresowaniem - wpłynęło na niego ponad 20 prac prezentujących wysoki poziom merytoryczny i artystyczny. Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Ekologiczne odpady" finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. (więcej informacji o projekcie)
 
Wyróżnienia w postaci nagród książkowych otrzymują: Dawid Gołębiowski z kl. I B, Daria Jędrzejczak z kl. I D i Weronika Gutowska z kl. I D. Serdecznie gratulujemy :)

Konkursy chemiczne

W ogólnołódzkim Konkursie Chemicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych tytuły laureata zdobyli: Wangtian Li z kl. I C (2 miejsce) i Michał Sawiak z kl. II C (3 miejsce). Wyróżnieni w tym konkursie zostali: Paulina Cyniak z kl. I D, Rafał Kwaszewski z kl. II D, Szymon Rudecki z kl. I E i Filip Wardziński z kl. I E.
 
Zwycięzcą XIX Konkursu Chemicznego im. Prof. Stanisławy Hejwowskiej dla uczniów I LO w Łodzi został Wojciech Król z kl. II D.
 
Tytuł najlepszego analityka spośród uczniów klas pierwszych w bieżącym roku szkolnym zdobyła Hanna Pietruszewska z kl. I E i Paulina Cyniak z kl. I D.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy :)
 

 

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Z radością informujemy, że nasze uczennice: Maria Majewska IIIa i Natasza Polasińska IIb uzyskały znakomite wyniki w finale XLXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Centralne zawody w części pisemnej i ustnej odbywały się w dniach 4-6 kwietnia 2019 w Konstancinie i Warszawie. Natasza Polasińska zdobyła tytuł laureatki,a Maria Majewska finalistki. Jesteśmy bardzo dumni z dziewcząt, które pięknie wpisały się w tradycje humanistyki w naszym liceum. Wielkie gratulacje!

Strona 1 z 72  Następna | Ostatnia