Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikowali się następujący uczniowie: Oskar Dybowski z kl. IIC, Łukasz Suchański z kl. IC i Paweł Płuciennik z kl. IIB. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nowy plan lekcji

Nowy plan lekcji, obowiązujący od 14 stycznia, jest dostępny pod adresem: http://www.1liceum.info/pliki/plan/

Stypendyści programu Mia100 zdolnych

14 grudnia 2018 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Łodzi w ramach programu Mia100 zdolnych, podczas której troje uczniów naszego liceum otrzymało wymienione wyróżnienie. Za odniesienie znaczących sukcesów w poprzednim roku szkolnym nagrodzeni zostali: Joanna Teysler z kl. IID, Małgorzata Krzemińska z kl. IIIA oraz Wojciech Nejc z  kl. IIID; stypendystom osobiście gratulowała Pani Prezydent Hanna Zdanowska. Uroczystość uświetnił występ chóru I LO, opiekę nad zespołem chórzystów sprawuje prof. Mariusz Lewy. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć!

Olimpiada Chemiczna

Do II etapu 65 Olimpiady Chemicznej zakwalifikowali się następujący uczniowie: Szymon Świtała III E, Krzysztof Koptas III E, Marta Przybył III C, Adam Roszewski II D, Amelia Rusiecka III E, Marcin Grabowski III C, Maciej Kulma III D, Wojciech Król II D, Kamil Szychta II C, Zofia Mucha II E i Maja Gawron II D. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Konkurs Chemiczny Trzech Wydziałów PŁ

W ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Trzech Wydziałów PŁ do II etapu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Maja Gawron II D, Krzysztof Koptas III E oraz Szymon Świtała III E. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Święta Bożego Narodzenia

Wszystkim naszym uczniom, absolwentom, nauczycielom i sympatykom życzymy dobrych Świąt Bożego Narodzenia. Niech światło tej szczególnej nocy rozproszy każdą ciemność i niepokój, a świąteczny czas będzie przepełniony wzajemną życzliwością i ciepłem.

Mia100 Talentów

18 grudnia 2018 r. w Muzeum Kinematografii 46 uczniów klas maturalnych z łódzkich szkół, którzy spełnili wysokie kryteria udziału, zostało wyróżnionych listem gratulacyjnym Prezydenta Miasta Łodzi oraz kartą rabatową Młodzi w Łodzi. Laureatami III edycji Mia100 Talentów z naszej szkoły w roku 2018 zostali następujący uczniowie klas trzecich: Łukasz Chętko, Aleksandra Górniak, Hanna Kacprzak, Martyna Kosatka, Julia Leśniak, Natalia Leśniak, Nikola Miszalska, Julia Najder, Krzysztof Nowak, Adam Pawłowski, Marta Przybył, Adrian Stańdo, Jan Szadkowski, Wojciech Szymczak i Dominika Widera.

43. Olimpiada Języka Angielskiego

Do udziału w zawodach etapu okręgowego 43. Olimpiady Języka Angielskiego zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Maria Majewska IIIa, Jakub Krupiński IIb, Zuzanna Sobierajczyk IId, Weronika Ługowska IIIa, Julię Najder IIIb, Adela Błaszczyk IIe, Klaudia Gawrońska IIe, Filip Świątek IIa i Karolina Hilt IIa. Wszystkim ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!