Olimpiada Języka Angielskiego

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Marysia Majewska z klasy III A i Kuba Krupiński z klasy II B zakwalifkali się do zawodów finałowych 43 Olimpiay Języka Angielskiego, które odbędą się w dniach 15-16 kwietnia w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Z radością informujemy, że do zawodów finałowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowały się: Marysia Majewska IIIa oraz Natasza Polasińska IIb. Wkład pracy, wielkie zaangażowanie i humanistyczne talenty naszych uczennic zasługują na wielkie uznanie. Warto dodać, że Marysia uzyskała drugi wynik w kraju. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Konkurs "Fascynująca Fizyka"

W konkursie Fascynująca Fizyka nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Cztery pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły: Adrian Stańdo, Wojciech Szymczak, Krzysztof Nowak, Dawid Maćczak. W gronie osób, które zdobyły indeks Politechniki Łódzkiej znaleźli sie również: Łukasz Suchański, Jędrzej Lipowski, Tymoteusz Domeradzki oraz Piotr Koneczny. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs "W Świecie Matematyki"

W XI Wojewódzkim Konkusie im. Włodzimierza Krysickiego „W Świecie Matematyki” zorganizowanym przez Koło Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej Tymoteusz Domeradzki, uczeń klasy II b, zdobył tytuł laureata III miejsca. Finalistami tego konkursu zostali: uczniowie klasy II c Oskar Dybowski i Michał Niciński oraz uczeń klasy III b Krzysztof Nowak. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Ogólnopolski konkurs matematyczny MAT

W ogólnopolskim konkursie matematycznym MAT wyróżnienie i pierwsze miejsce w województwie łódzkim zdobył Oskar Dybowski, uczeń klasy II c. Ponadto bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie klas pierwszych: Krzysztof  Szostek,  Łukasz Suchański, Wojciech Błasiak,  Amanda Neuman; klas drugich: Michał Niciński, Adam Sulima, Wiktoria Piekarska, Adrian Kobus; klas trzecich: Kamil Bugała, Krzysztof Nowak i Adrian Stańdo. Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Miedzyszkolna wymiana z Belgią

Miło nam poinformować, że w dniach 7-11 stycznia 2019 roku nasza szkoła wraz z czterema innymi łódzkimi liceami (XII, XIII, XXI i XXXI) brała udział w międzyszkolnej wymianie z Institut Saint Roch z Belgii. Grupa 24 uczniów naszej szkoły gościła w swoich domach uczniów belgijskich. W bogatym programie znalazła się wizyta w Koprze, zwiedzanie Łodzi, warsztaty na Politechnice Łódzkiej prowadzone przez Belgów, zwiedzanie Uniejowa (zamek, warsztaty z pieczenia chleba, pobyt w Termach) oraz impreza w auli ASP podsumowująca pobyt w Łodzi, w czasie której uczniowie polscy i belgijscy (286 osób) zaprezentowali specjalnie przygotowane programy artystyczne. Były występy chóru Belgów, polskie i belgijskie piosenki i występy taneczne, karaoke, quizy oraz - na zakończenie - wspólne odtańczenie poloneza i belgijki. Wizytę uważamy za bardzo udaną i z niecierpliwością czekamy na rewizytę w Theux w Belgii, która odbędzie się w dniach 28 marca-6 kwietnia br.

Olimpiada Chemiczna

Spośród 11-osobowej grupy uczniów, która reprezentowała naszą szkołę w II etapie 65 Olimpiady Chemicznej, do ogólnopolskiego finału zakwalifikowała się Marta Przybył z kl. III C i Amelia Rusiecka z kl. III E. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada Geograficzna

W dniach 9-10 lutego 2019r. odbyły się zawody regionalne Olimpiady Geograficznej. Do etapu ustnego zakwalifikowało się czterech uczniów: Filip Świątek z klasy z  II A, który zajął ostatecznie 16 miejsce, Dominik Fałek z klasy I b (miejsce 11), Jakub Celichowski z klasy IIA (miejsce 8) oraz Błażej Makowski z klasy III A, który zajmując pierwsze miejsce wygrał całe zawody. Serdecznie gratulujemy wyżej wymienionym uczniom, jak również dziękujemy Aleksandrze Markowskiej, Nicolasowi Nowickiemu, Kamilowi Preslerowi oraz Mikołajowi Gajek za godne reprezentowanie naszej Szkoły.