Francuska Akademia Młodego Inżyniera

Z wielką przyjemnością informujemy, iż do II edycji Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera zostali zakwalifikowani  uczniowie : Natalia Arcab kl. IIeorazJan Czerwiec kl. IIb. Na listę rezerwową wpisano Jakuba Benkesa kl. IId oraz Adama Pawłowskiego kl.IIc.
FAMI (Francuska Akademia Młodego Inżyniera) jest prestiżowym projektem Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej (IFE) opracowanym przy współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Agence Universitaire de la Francophonie (AUF). Celem projektu jest wypromowanie języka i kultury francuskiej wśród młodzieży z Łodzi i regionu łódzkiego, a także uświadomienie jej jak wielkie szanse i perspektywy daje znajomość języka francuskiego w późniejszym życiu zawodowym  i osobistym. Do uczestnictwa w projekcie zaproszone zostały szkoły, które od lat propagują język francuski oraz kulturę Francji wśród swoich uczniów. Więcej o FAMI na stronie https://www.ife.p.lodz.pl/pl/fami
Organizatorzy podkreślają, że wybór uczniów do nowej edycji FAMI był niezwykle trudny ze względu na prezentowany przez nich bardzo wysoki poziom zarówno pod względem merytorycznym jak i językowym.
Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie otrzymają indeks i przez cały rok akademicki 2018/19 będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej IFE.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im satysfakcjonującego nowego doświadczenia.