Debata o tolerancji i akceptacji

Tolerancja i akceptacja - to główne tematy debaty zorganizowanej dla uczniów I Liceum w Łodzi. Podczas kilkugodzinnego spotkania prelegenci starli się przybliżyć młodzieży problemy uchodźców.
Zapraszamy do obejrzenia relacji TV Toya.

Dzień Przetrwania (TVP3 Łódź)

Jak zabezpieczyć się na wypadek klęski żywiołowej? Co zrobić gdy nie ma prądu? Jak przeżyć bez jedzenia - tego wszystkiego uczyli się dziś licealiści z I LO w Łodzi. W szkole zorganizowano Dzień Przetrwania.
materiał TVP3 Łódź

Konkurs ABB IT Challenge

Nasi absolwenci, studenci Politechniki Łódzkiej - Piotr Krawiranda, Krzysztof Fudała oraz Jakub Forysiak zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim prestiżowym konkursie ABB IT Challenge za opracowanie innowacyjnej aplikacji dla architektów i designerów wnętrz. Serdecznie gratulujemy.

fot. Młodzi w Łodzi

Finał Konkursu FameLab Poland

Z ogromną radością informujemy, że nasz absolwent dr Michał Podgórski zdobył 3 miejsce, Wyróżnienie Specjalne Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nagrodę publiczności w finale konkursu FameLab Poland. Konkurs polega na zaprezentowaniu w bardzo zwięzłej i atrakcyjnej formie wyników swojej pracy badawczej.

fot. FameLab Poland

Debata w TVP3 Łódź

Dnia 1 lutego uczeń naszej szkoły Janusz Jagiełło z IIIb brał udział w debacie na żywo w TVP3 Łódź związanej z jubileuszem 50-lecia działalności Teatru Wielkiego. Miał okazję rozmawiać z panem Jerzym Gumińskim (pierwszym dyrektorem technicznym TW) oraz panem Pawłem Gabarą (dyrektorem naczelnym TW). Rozmowa dotyczyła m.in. postrzegania przez młodzież kultury upowszechnianej przez nasz teatr, jak i doboru jego repertuaru.
Gratulujemy Januszowi debiutu telewizyjnego!
Relacja TVP3 Łódź

Stypendium Programu L’Oréal Polska dla naszej absolwentki

Agata Jarmuż, absolwentka naszej szkoły (matura 2012) została uhonorowana prestiżowym stypendium w ramach Programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki. Agata jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, stypendium otrzymała za badania biochemiczne.

Nagrody Naukowe POLITYKI

Nasz absolwent, Adam Andrzejewski, został laureatem tegorocznej Nagrody Naukowej POLITYKI w dziedzinie nauk humanistytcznych.
Cieszymy się i gratulujemy.

zdjęcie: POLITYKA

Ranking STEM 2016

Nasze liceum zajęło 8. miejsce w ogólnopolskim rankingu STEM szkół ponadgimnazjalnych. Ranking STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) opiera się na wynikach maturalnych i olimpijaskich w ramach przedmiotów ścisłych i przyrodniczych (matematyki, fizyki, chemii, informatyki i biologii).
Szczegółowe zestawienie wyników