Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Szkolna wycieczka do Paryża

W dniach 23-28 października 45-osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Paryża - stolicy Francji.

To był czas bardzo intensywnego zwiedzania: słynne muzea w Luwrze i Wersalu, Muzeum d’Orsay z piękną kolekcją dzieł impresjonistów, Święta Kaplica z imponującymi witrażami, Łuk Triumfalny, majestatyczna wieża Eiffla - symbol Paryża, dzielnica artystów Montmartre i kolacja w stuletniej klimatycznej restauracji, spacer po Polach Elizejskich, rejs statkiem po Sekwanie i cmentarz Père Lachaise, na którym pochowany jest Fryderyk Chopin oraz wiele innych znanych miejsc, z których słynie Paryż. Była też okazja posmakować francuskiej kuchni, utknąć autokarem w paryskich korkach i pojeździć paryskim metrem.

Pomimo dni wypełnionych od wczesnego ranka do bardzo późnego wieczora, nikt nie narzekał na zmęczenie i wszystkim dopisywał świetny humor. Nie zawiodła także pogoda – było prawdziwe lato.

Mamy nadzieję, że pobyt w Paryżu pozostawił mnóstwo pozytywnych wspomnień, do których wszyscy wycieczkowicze będą chętnie wracać nawet po latach!